مطالب مفید

پیرسینگ چیست + ویدیوی پیرسینگ بینی

پیرسینگ (Piercing) یک فرایند است که در آن یک سوراخ به پوست یا بافت بدن ایجاد می‌شود تا جواهرات مانند حلقه، گوشواره، زیورآلات بینی و غیره در آن قرار داده شود, در انواع مختلفی از بدن انجام شود، از جمله گوش، بینی، لب، زبان، سر، دکلته، ناف، سینه، سرشانه، سر شکم، نیمه‌بدن و اعضای جنسی.

فرایند آن معمولاً توسط یک کارشناس پیرسینگ (پیرسر) یا یک آرایشگر حرفه‌ای انجام می‌شود. در ابتدا، محل مورد نظر برای اینکار تمیز می‌شود و سپس با استفاده از یک سوزن یا وسیله دیگری، سوراخ ایجاد می‌شود. سپس جواهر مورد نظر در محل سوراخ قرار داده می‌شود.

مراقبت از پیرسینگ صحیح بسیار مهم است تا عفونت‌ها و مشکلات دیگری ایجاد نشود. پس از آن ، باید نکات بهداشتی را رعایت کرده و راهنمایی‌هایی که توسط پیرسر یا آرایشگر به شما داده می‌شود را به دقت پیروی کنید.

انواع پیرسینگ ها

با سوراخ‌هایی که در بدن برای قرار دادن جواهرات ایجاد می‌شوند، در انواع مختلفی وجود دارند. در زیر تعدادی از رایج‌ترین انواع آنها را بررسی می‌کنم:

1. پیرسینگ گوش:

پیرسینگ‌های گوش بسیار رایج هستند و می‌توانند در انواع مختلفی از گوش انجام شوند. در زیر، تعدادی از رایج‌ترین آن را بررسی می‌کنم:

1. سوراخ گوش لوب:

سوراخ گوش پایین، روشن‌ترین و شاید رایج‌ترین پیرسینگ گوش است. در قسمت پایینی گوش، در بخش لوب ایجاد می‌شود. جواهرات متنوعی می‌توان در این سوراخ استفاده کرد، از جمله گوشواره‌ها و همچنین حلقه‌ها.

2. سوراخ گوش هلیکس:

سوراخ گوش هلیکس در قسمت بالا و خمیده گوش ایجاد می‌شود.  معمولاً با استفاده از گوشواره‌ها، حلقه‌ها و میخ‌هایی که از سمت بالا به پایین عبور می‌کنند، تزیین می‌شود.

3. سوراخ گوش کنچ:

سوراخ گوش کنچ در قسمت میانی گوش، در ناحیه‌ای که گوش به بخشی از مغز متصل می‌شود، ایجاد می‌شود. این نوع پیرسینگ نیز با استفاده از گوشواره‌ها، حلقه‌ها و میخ‌ها تزیین می‌شود.

4. ایندوستریال:

ایندوستریال یا سوراخ گوش ترکیبی، با ایجاد دو سوراخ در بخش بالا و پایینی گوش، و اتصال آن‌ها با پیچی یا میخی، انجام می‌شود. این نوع با استفاده از گوشواره‌ها یا حلقه‌ها تزیین می‌شود و ظاهر جالبی به گوش می‌بخشد.

پیرسینگ گوش

 

2. پیرسینگ لب:

پیرسینگ لب یک نوع پیرسینگی است که در منطقه لب و دور لب انجام می‌شود. می‌تواند به شکل‌ها و مکان‌های مختلفی انجام شود و به ظاهر زیبایی و تزیینی چشم‌نوازی به لب اضافه کند. در زیر، تعدادی از رایج‌ترین آنها را بررسی می‌کنم:

1. سوراخ لب:
سوراخ لب یکی از رایج‌ترین پیرسینگ‌های لب است. در این نوع پیرسینگ، یک سوراخ عمودی در لب ایجاد می‌شود و میتوانید از جواهراتی مانند حلقه یا گوشواره در آن استفاده کنید.

2. سوراخ لب بالا (لبرت):
سوراخ لب بالا یا لبرت در قسمت بالای لب و پایینی ناحیه بین بینی و لب ایجاد می‌شود.  می‌توانید از رینگ، استودیو یا گوشواره استفاده کنید.

3. سوراخ لب جانبی (مونرو / مادونا):
سوراخ لب جانبی معمولا در سمت یا سمت‌هایی از دور لب ایجاد می‌شود, همچنین به عنوان مونرو یا مادونا نیز شناخته می‌شود. می‌توانید از یک گوشواره یا حلقه در این سوراخ استفاده کنید.

4. سوراخ لب زیری (لوئر لبرت):
سوراخ لب زیری در قسمت پایینی لب، در نزدیکی دهان ایجاد می‌شود. این نوع پیرسینگ با استفاده از حلقه یا گوشواره مزین می‌شود.

پیرسینگ-لب

3. پیرسینگ بینی:

پیرسینگ بینی یک نوع پیرسینگی است که در منطقه بینی انجام می‌شود. می‌تواند به شکل‌ها و مکان‌های مختلفی انجام شود و به ظاهر زیبایی و تزیینی به بینی اضافه کند. در زیر، تعدادی از رایج‌ترین آن ها را بررسی می‌کنم:

1. سوراخ بینی:
یک سوراخ در ناحیه بینی ایجاد می‌شود و می‌توانید از حلقه یا میخ در آن استفاده کنید. این پیرسینگ می‌تواند در بالای بینی (سوراخ بینی بالا) یا پایین بینی (سوراخ بینی پایین) انجام شود.

2. سوراخ بینی جانبی:

سوراخ بینی جانبی یا ناحیه بالای بینی (سوراخ سبزیل) در ناحیه بالایی بینی، کنار بینی و در نزدیکی یکی از نوک‌های بینی ایجاد می‌شود. می‌توانید از حلقه یا میخ در این سوراخ استفاده کنید.

3. سوراخ بینی تحریری:
سوراخ بینی تحریری در ناحیه بینی ایجاد می‌شود و می‌توانید از میخ یا حلقه در این سوراخ استفاده کنید. این نوع پیرسینگ معمولاً در قسمت میانی بینی و بین دو ناحیه بینی انجام می‌شود.

4. برجستگی بینی:
برجستگی بینی  که در نوک بینی انجام می‌شود. در این نوع پیرسینگ، یک میخ و یا جواهراتی مانند مهره یا استودیو در نوک بینی قرار می‌گیرد.

4. انواع پیرسینگ ابرو:

پیرسینگ ابرو یک نوع پیرسینگ است که در منطقه ابروها انجام می‌شود. این نوع پیرسینگ می‌تواند به شکل‌ها و مکان‌های مختلفی انجام شود و به ظاهر زیبایی و تزیینی به ابروها اضافه کند. در زیر، تعدادی از رایج‌ترین پیرسینگ‌های ابرو را بررسی می‌کنم:

1. سوراخ ابرو:
سوراخ ابرو یکی از رایج‌ترین پیرسینگ‌های ابرو است. در این نوع پیرسینگ، یک سوراخ در ناحیه ابرو ایجاد می‌شود و می‌توانید از حلقه یا میخ در آن استفاده کنید. سوراخ ابرو می‌تواند در ناحیه وسط ابرو (سوراخ ابروی میانی) یا در نوک ابرو (سوراخ ابروی نوکی) انجام شود.

2. برجستگی ابرو:
برجستگی ابرو یا ابروی برجسته، یک

نوع پیرسینگ است که در بالای یا پایین ابروها انجام می‌شود. در این نوع پیرسینگ، یک میخ و یا جواهراتی مانند مهره یا استودیو در ابروها قرار می‌گیرد.

3. سوراخ ابرو جانبی:
سوراخ ابرو جانبی در ناحیه کناری یا جانبی ابروها ایجاد می‌شود. می‌توانید از حلقه یا میخ در این سوراخ استفاده کنید.

4. سوراخ ابروی تحریری:
سوراخ ابروی تحریری در ناحیه میانی یا میان ابروها انجام می‌شود. می‌توانید از حلقه یا میخ در این سوراخ استفاده کنید.

پیرسینگ ابرو

5. پیرسینگ زبان:

یک نوع پیرسینگی است که در منطقه زبان انجام می‌شود. این نوع پیرسینگ می‌تواند به شکل‌ها و مکان‌های مختلفی انجام شود و به ظاهر زیبایی و تزیینی به زبان اضافه کند. در زیر، تعدادی از رایج‌ترین آن ها را بررسی می‌کنم:

1. سوراخ زبان:

سوراخ زبان یکی از رایج‌ترین پیرسینگ‌های زبان است. یک سوراخ در زبان ایجاد می‌شود و می‌توانید از میخ یا حلقه در آن استفاده کنید. سوراخ زبان معمولاً در مرکز زبان و در بالای آن قرار می‌گیرد.

2. برجستگی زبان:
برجستگی زبان یا مهره زبان، یک نوع پیرسینگی است که در زبان انجام می‌شود. یک میخ یا جواهراتی مانند مهره در زبان قرار می‌گیرد و به ظاهر زبان جلوه ویژه‌ای می‌بخشد.

3. سوراخ زبان جانبی:
سوراخ زبان جانبی در ناحیه کناری یا جانبی زبان ایجاد می‌شود. می‌توانید از میخ یا حلقه در این سوراخ استفاده کنید. این نوع پیرسینگها معمولاً در نزدیکی لب‌ها یا در ناحیه کناری زبان انجام می‌شود.

 

پیرسینگ زبان

6. پیرسینگ سر:

پیرسینگ سر در مناطق مختلف سر انجام می‌شود. این نوع پیرسینگ می‌تواند به شکل‌ها و مکان‌های مختلفی انجام شود و به ظاهر ظاهری سرمستی و تزیینی به سر اضافه کند که در زیر، تعدادی از رایج‌ترین آنها را بررسی می‌کنم:

 

پیرسینگ سر

7. پیرسینگ ناف:

پیرسینگ ناف که در ناحیه ناف یا نوک بطن شکم انجام می‌شود, می‌تواند به شکل‌ها و مکان‌های مختلفی انجام شود و به ظاهر زیبایی و تزیینی به ناف اضافه کند. در زیر، تعدادی از رایج‌ترین آن را بررسی می‌کنم:

1. سوراخ ناف:

سوراخ ناف یکی از رایج‌ترین پیرسینگ‌های ناف است. یک سوراخ در ناحیه ناف ایجاد می‌شود و میخ یا حلقه در آن قرار می‌گیرد. میخ معمولاً از بالا به پایین از ناف عبور می‌کند.

2. نوک بطن شکم:
پیرسینگ نوک بطن شکم یا پیرسینگ بطنی، در ناحیه نوک بطن شکم انجام می‌شود. در این نوع پیرسینگ، یک سوراخ در ناحیه نوک بطن شکم ایجاد می‌شود و میخ یا حلقه در آن قرار می‌گیرد.

 

پیرسینگ ناف

8. پیرسینگ سینه:

پیرسینگ سینه یک نوع پیرس

ینگی است که در ناحیه سینه یا منطقه اطراف آن انجام می‌شود.  می‌تواند به شکل‌ها و مکان‌های مختلفی انجام شود و به ظاهر زیبایی و تزیینی به سینه اضافه کند. در زیر، تعدادی از رایج‌ترین آنها را بررسی می‌کنم:

1. سینه مرکزی:
سینه مرکزی یا پیرسینگ در ناحیه وسط سینه انجام می‌شود. می‌توانید از میخ یا حلقه در این ناحیه استفاده کنید. انتخاب یک جواهر زیبا و متناسب با سلیقه خود می‌تواند به ظاهر سینه جلوه ویژه‌ای بدهد.

2. دو سینه:
دو سینه, به معنای انجام پیرسینگ در هر دو سینه است. می‌توانید در ناحیه وسط هر سینه یا در نواحی دیگری از سینه‌ها از میخ یا حلقه استفاده کنید.

3. حاشیه سینه:
در نواحی حاشیه و اطراف سینه انجام می‌شود. می‌توانید از میخ یا حلقه در نواحی مختلفی مانند حاشیه بالا یا پایین سینه، جانب‌های سینه یا لبه‌های بیرونی سینه استفاده کنید.

 

پیرسینگ سینه

این تنها چند نمونه از انواع پیرسینگها هستند و هنوز مدل های دیگری نیز وجود دارند. همچنین، باید توجه داشت که برای هر نوع، جواهرات مناسبی وجود دارند که به طور خاص برای هر قسمت از بدن طراحی شده‌اند. همچنین، ممکن است قوانین و محدودیت‌هایی درباره آنها در برخی مناطق و فرهنگ‌ها وجود داشته باشد، بنابراین قبل از انجام، بهتر است قوانین و مقررات مربوطه را بررسی کنید و با پیرسر موردنظر خود مشورت کنید.

علائم عفونت پیرسینگ:

  1. قرمزی، تورم و درد در محل پیرسینگ.
  2. خروج مایعات زرد یا سبز از سوراخ.
  3. افزایش حرارت در محل پیرسینگ.
  4. احساس درد و گرمی در ناحیه اطراف سوراخ.

عکس عفونت پیرسینگ

راهکارهای پیشگیری از عفونت پیرسینگ:

  1. شستشو با محلول ضدعفونی: هنگامی که پیرسینگ انجام شده است، مهم است که محل پیرسینگ را با محلول ضدعفونی خنک شستشو دهید. این کار می‌تواند کمک به جلوگیری از ورود میکروب‌ها به سوراخ کند.
  2. استفاده از حلال‌های ضدعفونی: از حلال‌های ضدعفونی خاص برای تمیزی سوراخ پیرسینگ استفاده کنید. این مواد می‌توانند میکروب‌ها را کنترل کرده و از عفونت جلوگیری کنند.
  3. پیروی از دستورات پزشک یا استودیو پیرسینگ: هنگامی که پیرسینگ انجام می‌شود، مهم است که دستورات پزشک یا شخصی که پیرسینگ را انجام می‌دهد، را دقیقاً دنبال کنید. این شامل نحوه شستشو، استفاده از مواد ضدعفونی، و دوره‌های مراقبت می‌شود.
  4. اجتناب از لمس مکرر: لمس مکرر محل پیرسینگ با دستان کثیف می‌تواند عفونت را افزایش دهد. همچنین، اجتناب از لمس با لباس‌های کثیف و بدون استریلیته می‌تواند مفید باشد.
  5. استفاده از جواهرات مهربان به پوست: انتخاب جواهرات با مواد آلرژنیک و مهربان به پوست می‌تواند به جلوگیری از تحریک و عفونت‌های پوستی کمک کند.

راستی ممنون می شم به محصولات سایت ما هم نگاه کنی مطمانم دست خالی بر نمی گردی

دیدگاهتان را بنویسید